Knjiga je odličen obliž, si je dejala, in zato bo ljudem med čakanjem na obravnavo pri zdravniku ponudila v branje knjige.
V štirih letih je s knjižnicami opremila veliko bolnišnic, odzivi so odlični, njena predanost branju je občudovanja vredna. Ljudje jih prebirajo, lahko odnesejo domov in jih potem seveda vrnejo ali pač podarijo.
Ambasadorka branja svoj program razširja z otroškimi igračami, družabnimi igrami, pletenjem, z vsem, kar pomaga človeku. A njena prva ljubezen so knjige. In njena bolnišnična knjižnica je edini primer v Evropi.
Na začetku svoje poklicne kariere, ko ste še delali na sprejemnem oddelku urgence v UKC Ljubljana, ste opazovali pacientke in paciente v čakalnici. Kaj ste ugotovili?
Zelo rada sem delala v sprejemni pisarni, rada delam z ljudmi, najraje s starejšimi, in med delom sem jih opazovala, kaj počnejo, medtem ko čakajo na sprejem. Velikokrat so prišli brez vsega, brez polnilnika za telefon, brez knjige, brez česarkoli. Dolgočasili so se, nekateri z brskanjem po telefonu ali tablici, in pomislila sem, da bi ljudem lahko ponudili v branje knjige in zanje ustvarili bolnišnično knjižnico. Sem velika ljubiteljica knjig in kamorkoli grem, je z mano praviloma vedno kakšna.
Če prav razumem, ste pred štirimi leti, tik pred izbruhom covida, vzpostavili prvo knjižnico, kar je seveda navdušujoče. Začudil me je negativni odziv nekaterih, češ da knjige ne sodijo v bolnišnice, ker so nosilke virusov. Kaj takšnim odgovarjate?
Takšna mnenja me niti ne ganejo. Kolikor vem, se je zgražal en sam posameznik, in še to zdravnik, ki je objavil sliko na twitterju. Prebirala sem komentarje pod njegovo objavo in ...