ZMENKI V DANAŠNJEM ČASU

Milena Pleško: So mladi pri tridesetih, brez intimnih izkušenj in z željo po družini

Zakaj je danes tako težko spoznati partnerja? Ločitve so vse pogostejše, aplikacije za spoznavanje so v razcvetu, medsebojna komunikacija vedno slabša. Kaj se dogaja?
Fotografija: Milena Pleško, gostja podkasta Na robu. Foto: Marko Feist
Odpri galerijo
Milena Pleško, gostja podkasta Na robu. Foto: Marko Feist

»Se dogaja, da mladi pri tridesetih še nimajo intimne izkušnje, živijo pri starših, na vrata pa jim trka želja po družini. Vse to si želijo spraviti v en zmenek, kar pa predstavlja velik izziv,« pravi Milena Pleško in dodaja, da v takih primerih zelo izobražujejo, učijo in podpirajo.

Gostja podkasta Na robu je bila ločitvena odvetnica in sprva med seboj povezovala ločene stranke, potem pa pridobila licenco za agentko za oblikovanje trajnih partnerstev. Skozi leta spoznanj vseh profilov ljudi in različnih izkušenj je dobila širok vpogled v sodobne zmenke in pričakovanja obeh spolov.

En od Mileninih nasvetov na primer je, da ženska pusti moškemu, da ji plača večerjo, da ji pridrži vrata in se mu pusti razvajati.

»Veliko moških mi pravi, da od žensk dobijo odziv, da moških ne potrebujejo, a nekoga za zvečer pod odejo bi pa imele, pa jim rečem, naj si kupijo kužka,« dogajanje s terena deli Pleškova.

Zakaj izginja osvajanje v živo, pristopanje na koncertih, druženjih? Strah pred zavrnitvijo in pa pomanjkanje socialnih veščin sta glavna krivca, meni Pleškova.

»V živo je zagotovo težje, lažje je to narediti preko ekrana. Ženske pristop pričakujejo od moških, ti so zmedeni, negotovi in niti ne vedo, kaj si me želimo. Jaz si želim in spodbujam, da naj moški ostane v tej svoji energiji lovca. Moške učim, da naj opazujejo, če se ženska z njim spogleduje. Spodbujam ta stari način spoznavanja. Naj pride malo bližje, jo ogovori in skuša spoznati,« pravi.

»Če se spoznajo preko spleta, se na zmenku v živo ne znajo pogovarjati, ne vedo, kaj bi vprašali, se bojijo, če bodo ustrezali pričakovanjem, po enem mesecu dopisovanja so pričakovanja lahko visoka,« pravi Pleškova in dodaja, da se moramo, če uporabljamo aplikacije za spoznavanje ljudi, zavedati, da so tam ljudje, ki dobro pišejo, izberejo dobre fotografije in lahko z dopisovanjem le hranijo svoj narcisoidni ego.

Vsem svetuje, da če po dveh ali treh tednih dopisovanja ne pride do osebnega srečanja, je to znak za alarm.

Ghostanje je rak današnjega časa

Marsikdo, ki trenutno spoznava nove ljudi, se je že znašel v situaciji, ko je nov človek iz njegovega življenja brez razlage izginil. Temu rečemo ghostanje.

»To je rak današnjega časa. Tako nespoštljivo. Oseba ne premore dovolj empatije in sočutja, da bi ti rekla, da mu je žal in se ne želi s tabo več videvati. Karkoli ti oseba reče, je več kot nič. Ko nekdo izgine, ne veš, kaj si narobe naredil, lahko da se mu je kaj zgodilo, ne veš, kaj bi moral drugič spremeniti, ne veš, ali je kaj narobe s teboj, vse projiciraš nase, čeprav v resnici s teboj ni nič narobe,« pravi gostja podkasta.

V pogovoru sta se dotaknili tudi srebrnih ločitev, gre za ločitve v zrelih letih. Zakaj je teh vedno več in kako te vplivajo na otroke, ki so v teh primerih že odrasle osebe?

Milena Pleško, ki je lastnica agencije za povezovanje samskih, zagovarja srečanja v živo in čisto vsem na srce polaga eno stvar, ki je ključna v vsakem odnosu. Katera je to? Prisluhnite v podkastu Na robu, ki ga najdete TUKAJ, na delo.si.

Preberite še:

V prodaji

Ne spreglejte