Po dobrodošlici sta se Plenković in Cerar odpravila na sprehod po parku protokolarnega objekta, kjer sta nadaljevala pogovore na štiri oči. Razprava je potekala še med delovnim kosilom, pomembne zaključke pa sta z javnostjo podelila na poznejši novinarski konferenci.



Pogovor je potekal v prijateljskem duhu, saj je Slovenija za Hrvaško vendarle prijateljska država, je poudaril hrvaški predsednik vlade, ki je opozoril še na nujnost, da državi najdeta rešitev, ki bo sprejemljiva za obe strani. Cerar je pojasnil, da sta z gostom sicer ostala vsak na svojem bregu in znova poudaril zavezanost mednarodnemu pravu: »Verjamem v nadaljnje pogovore, a glede vprašanja meje mora pogovor potekati v iskanju načina implementacije sodbe arbitražnega sodišča.«  Slovenski premier je poudaril, da pri razsodbi ni ne zmagovalcev ne poražencev in da Slovenija vztraja pri implementaciji. Pripravljeni da smo sicer tudi na dialog, kar naj bi dokazovalo današnje srečanje, Cerar pa je Plenkovića še opomnil, da sporazum določa tudi roke in da ima spoštovanje razsodbe globlji pomen: gre za »izraz spoštovanja mednarodnega prava in reševanja vprašanj na miren način«. Hrvaški premier je znova poudaril, da na implementacijo gleda drugače, a da vanj ne more privoliti, pa čeprav k temu poziva tudi Evropska komisija, saj da je arbitražni postopek usodno zaznamovala prisluškovalna afera. 



Kot je Cerar zagotovil že pred srečanjem, bo zavzel trdno stališče o potrebi po spoštovanju odločitve mednarodnega sodišča. Toda hrvaški premier je že vnaprej opozoril, da je ta tema zanj pravzaprav neobstoječa, saj odločitve o delitvi med državama ne priznava zaradi domnevno protipravnih potez slovenske strani, sam pa da si želi pogovorov o drugih odprtih vprašanjih med državama. Kot kaže, sta na današnjem srečanju potrdila le, da so njuna mnenja nezdružljiva. 

Toda Cerar je videti poln upanja: v prihodnje da bo poglavitni izziv še okrepiti zaupanje med državama, arbitražna razsodba pa naj bi bila odlična priložnost za to.