V poslovnem svetu je njen naziv vodja korporativnega komuniciranja, po izobrazbi je sociologinja, zasebno mama štirih fantov, njena strast pa so umetnost, slikanje in pisanje, pred kratkim je izdala prvenec Zapisano v telesu. V njem se prepletajo zgodbe žensk, ki ne samo govorijo, temveč druga drugo tudi poslušajo. »Tega manjka v današnjem svetu, pripovedovanja zgodb, a ne tistih, ki kričijo v nas z družbenih omrežij, temveč tistih, ki si jih delimo med seboj in delujejo terapevtsko,« nam zaupa sogovornica.
V dosjeju tokratne Oneplus je v ospredju mama, verjetno se strinjamo, da je to vloga, ki dopušča malo napak. Kako jo vidite vi?
Spregovorila bi o mitu materinstva, natančno je določeno, kako moramo mame čustvovati, razmišljati, kako se moramo odzivati, ko dobimo otroka. Družba ima do mater zelo visoka pričakovanja, otroka naj bi varovale, vzgajale, potolažile. Ob tem moramo biti močne in stabilne ter instinktivno predvideti njegove želje in hotenja.
Ko sem rodila svoje otroke, je bila mavrica čustev, ki sem jih občutila, zelo raznolika, bila sem vesela, radostna, poljubljala sem jih in milovala, a hkrati sem v prvih mesecih čutila tudi veliko tesnobe, strahu, nemoči. Materinski instinkt ni lučka, ki bi se kar prižgala kot stikalo, krepi se postopoma in z izkušnjami. Morda vse nismo rojene s tem, nekatere matere se morajo bolj potruditi za stik s svojim otrokom. Obstajajo pa tudi egoistične in zlobne mame, prav je, da se tega zavedamo.
Nekatere ženske otrok sploh ne želijo imeti. Pred kratkim so se ljudje čudili nad objavljeno statistiko, da se ženske v Sloveniji za materinstvo ne odločajo ali pa se odločajo kasneje, mnoge si otrok tudi ne želijo. Lani se jih je rodilo 17.000, najmanj doslej. Ljudje se sprašujejo, zakaj so ženske tako egoistične, a jaz mislim, da je to v današnji individualni družbi nekaj povsem pričakovanega.
Zakaj je v individualni družbi to nekaj pričakovanega?
Na eni strani so visoka pričakovanja družbe, da mora biti ženska uspešna, izobražena, aktivna, razgledana, izkušena, hkrati mora biti fit in dobrodošlo je, da se ukvarja vsaj še z enim hobijem. Na drugi strani pa ni zagotovljenih življenjskih razmer, spodbud, da bi bila mlada ženska uspešna; da bi dovolj zaslužila za spodoben najem, plače začetnikov so mizerne, mladi se komaj prebijajo skozi prva zaposlitvena leta, misel na materinstvo je zanje misija nemogoče...