»Imam tri otroke, dva že imata volilno pravico in vsakič, ko gresta volit, me vprašata: Oči, kje je kdo, ki vidi mene, kdo nagovarja mene? Ker se pogovarjajo o domobrancih in partizanih, ne pa o tem, kako bomo leta 2050 ogljično nevtralni. Kako bomo kot družba sodelovali in se znali spoštljivo pogovarjati, četudi imamo različna mnenja,« pove in nadaljuje: »Pred časom sem že rekel, da bi prepovedal anonimnost na družbenih omrežjih. Preprosto je blatiti, preprosto se je skrivati, drugače je, če moraš prevzeti odgovornost za svoje besede. Družbena omrežja so zbanalizirala naše bivanje do onemoglosti.« Blaž Brodnjak nam je v pogovoru razkril, kako vidi prihodnost in kaj bi moral vsak od nas storiti, da bi šli v pravo smer. Ostaja optimist. »Seveda, sicer ne bi vztrajal v tem poslu in bi se že zdavnaj preselil na družinsko prehransko čim bolj samooskrbno posestvo,« pravi.
Presegli smo meje tega, kar ta planet zmore, zato se moramo z razvojem svojih podjetij in družbe ukvarjati bistveno drugače. Odmakniti se bomo morali od izključnega kratkoročnega povečevanja vrednosti za lastnike podjetij, v ospredje bodo prišli kazalniki uspeha, ki jih zanima trajnostni razvoj. Prevladovati bodo začela tista podjetja, ki bodo živela to, kar govorijo.
V zadnjem času veliko beremo o Elonu Musku in njegovem prevzemu družabnega omrežja Twitter. Stereotip zadržanih moških v oblekah, ki vodijo največja svetovna podjetja, očitno ne drži več. Kako vi kot prvi mož velikega podjetja gledate na takšne ekscentrične nove prakse? Prvi dan je na primer Musk prišel na sedež podjetja z umivalnikom v rokah.
Eno je kodeks oblačenja, drugo je to, kar počneš. Če prideš in brez pojasnila vržeš na cesto polovico zaposlenih, verjetno nisi najboljši voditelj. Dober vodja je tisti, ki razume trajnostne in socialne vidike razvoja. Vodje so danes osredotočeni na okoljevarstvene vidike, še vedno pa ne zaznavamo ekstremnih izzivov na področju enakih možnosti in upravljanja. Zakaj populacija na planetu raste s takšno hitrostjo? Ker ne razumemo, da moramo ženskam omogočiti možnosti za izobraževanje in to, da same upravljajo svoje življenje. Kjer izobraženost žensk doseže določen prag, se ustavi tudi rast populacije ...