Za resolucijo je glasovalo kar 580 poslancev, samo deset jih je bilo proti, 27 pa vzdržanih, so sporočili v Strasbourgu. Resolucija izpostavlja predvsem troje: poziv po evropski strategiji in predpisih glede nasilja na podlagi spola, ukrepe za povečanje prijav o nadlegovanju, s poudarkom na najbolj ranljivih, ter poziv k ustanovitvi skupine neodvisnih strokovnjakov, ki bo preučila situacijo v Evropskem parlamentu.
Glede slednje resolucija izpostavlja, da mora parlament nemudoma preučiti nedavne obtožbe o spolnem nadlegovanju in zlorabah v svojih vrstah, uvesti obvezno usposabljanje za vse uslužbence in poslance o spoštovanju in dostojanstvu na delovnem mestu, voditi zaupen register primerov, ustanoviti delovno skupino neodvisnih strokovnjakov in izboljšati uradne postopke ter v celoti podpreti žrtve v postopkih znotraj parlamenta in pri lokalni policiji. 



Države članice EU obenem poziva, naj prav tako preučijo situacijo v svojih nacionalnih parlamentih in sprejmejo ustrezne ukrepe. »Politiki naj delujejo kot odgovorni vzorniki pri preprečevanju spolnega nadlegovanja in boju proti njemu v parlamentih in širše,« piše v resoluciji.



Potem ko so v javnost prišla poročila o spolnem nadlegovanju in zlorabah v Evropskem parlamentu so evropski poslanci na plenarnem zasedanju v Strasbourgu v sredo opravili tudi razpravo na to temo, v kateri so podobno kot danes v resoluciji takšno ravnanje odločno obsodili ter se zavzeli za takojšnje odločno ukrepanje in zaščito žrtev. Prav tako so izpostavili nujnost spremembe miselnosti v družbi, z večjim osveščanjem, boljšim poročanjem in bojem proti družbeni stigmatizaciji žrtev.



Po podatkih študije Evropske agencije za temeljne pravice iz leta 2014 o nasilju nad ženskami, je bila ena od treh žensk žrtev fizičnega ali spolnega nasilja v odrasli dobi. Spolno nadlegovanih je bilo v EU kar do 55 odstotkov žensk, 32 odstotkov vseh žrtev pa je navedlo, da je bil storilec njihov nadrejeni, sodelavec ali stranka. Spolno nadlegovanih je bilo 75 odstotkov žensk v kvalificiranih poklicih ali na najvišjih vodstvenih položajih, v storitvenem sektorju pa 61 odstotkov žensk. 20 odstotkov mladih žensk, starih od 18 do 29 let, v EU je doživelo kibernetsko nasilje, vsaka deseta ženska je doživela spolno nadlegovanje oziroma je bila žrtev zalezovanja z uporabo novih tehnologij, je še pokazala študija.