Kako bi sicer eni največjih na svetu, južnoameriški gigantski slapovi, tako bučno opozarjali nase, da se jih sliši petindvajset kilometrov daleč. Yguasu po indijanskem plemenu Gvarani pomeni Velika voda in Iguasujski slapovi na sotočju rek Paraná in Iguazú to nedvomno so, saj silovito strmoglavljajo čez pečine na tromeji med Argentino, Brazilijo in Paragvajem.
Ko reka izgubi nedolžnost
Dostop do enega izmed sedmih naravnih čudes na seznamu Unescove svetovne dediščine, Narodnega parka Iguazú in istoimenske reke, ki tvori naravno mejo med Argentino in Brazilijo, je možen iz mest Foz do Iguaçu (Brazilija), Puerto Iguazú (Argentina) in Ciudad del Este (Paragvaj). Čeprav kar 95 odstotkov porečja reke Iguazú teče čez brazilski teritorij, pa je od skupno 275 slapov kar 80 odstotkov na argentinski strani, od koder smo se podali na pustolovščino.
Sončnega majskega jutra smo se izpred hotela v 18 kilometrov oddaljenem mestecu Puerto Iguazú, v argentinski provinci Misiones, z avtobusom odpeljali proti turističnemu vlaku Rainforest Ecological Train. Sprejme do 150 potnikov in na njem je vladalo sproščeno, veselo vzdušje. Kmalu sva se v spoznavni pogovor ujeli s prikupno Perujko Noelio, ki je iz Lime pripotovala sama. Po dvajsetih minutah vožnje smo prispeli do mikavnih slapov.