VIDEO: Vpliv ločitve in družinskih vzorcev na naše življenje (Saša Lendero in Danica Vidmar)
Vsa naša prepričanja in spoznanja, ki smo jih ponotranjili, nas spremljajo tudi v odraslem življenju, pogosto pa presenečeno ugotovimo, da nam marsikateri med njimi več ne služi.
Zakaj smo se odločili za določenega partnerja? Zakaj venomer čutimo potrebo po tem, da se v odnosu umaknemo? Zakaj se mi je zgodila ločitev?
O vsem tem smo razpravljali z gostjama: Danico Vidmar, avtorico knjižnega prvenca Deklice brez gnezda: V iskanju poti do odraslih otrok, jungovsko coachinjo, praktikantko art terapije, in Sašo Lendero, priljubljeno pevko in medijsko osebnost, ki s svojim glasbenim ustvarjanjem nagovarja čustva svojih poslušalcev, v podkastu pa je iskreno spregovorila o ločitvi, iskanju notranjega jaza in ženski moči.
Danica Vidmar: Bolečine niso tu zato, da nas bolijo, temveč, da nas popeljejo na pot lastne ozdravitve
So družinski odnosi zares temelj, na katerem gradimo svoje življenje? Kako na nas vplivajo vzorci iz otroštva? Kakšna je pot zdravljenja in notranje svobode?
Danica Vidmar, ki je bila nekoč uspešna poslovna ženska, je v odrasli dobi, po ločitvi in po tem, ko je po vnovičnem partnerstvu ostala sama, globlje pogledala vase in odprla družinsko skrinjo, s pomočjo katere je prišla do marsikaterega spoznanja.
Saša Lendero: Potreba po ugajanju drugim je tista, ki sem jo povzela iz primarne družine
Danica Vidmar: O razliki med odpuščanjem in spuščanjem
Po mnenju Danice Vidmar je zamera vedno breme tistega, ki jo nosi, zato pravi, da je bistvenega pomena spuščanje in ne odpuščanje, ki ima krščanski prizvok in po njenem pomeni, da se z drugo stranjo strinjamo, pri čemer spuščanje sporoča, da smo spustili občutje, ki ga nosimo. Pa je vedno smiselno, da drugemu povemo, kaj čutimo, kaj nas bremeni?
Kako zaceliti rane po ločitvi?
Saša Lendero in Danica Vidmar sta se obe soočili z ločitvijo, ki je v resnici v njiju vzbudila povsem nove razsežnosti lastnega bivanja. Prisluhnite, kaj sta povedali. Vabljeni k poslušanju celotne epizode podkasta, ki ga najdete na začetku tega prispevka.
Preberite še:
Onaplus
Postanite naš naročnik in si zagotovite dostop tudi do zaklenjenih avtorskih vsebin.