Kot pojasnjujejo strokovnjaki za portal food.ndtv.com, lahko voda tudi neugodno vpliva na našo prebavo. Tekočina med obrokom ali pa pol pred njim oziroma pol ure po njem lahko namreč v presnovo vnese zmedo: hrana naj bi se zaradi dodane tekočine neustrezno razkrajala, hranila pa nezadostno absorbirala. Z vodo v čas obroka se tako nepotrebno vpletamo v samo prebavo in naravni proces, ki da ne potrebuje nobenih stimulansov, pojasnjujejo nutricionisti, če pa nam resnično prija tekočina med obrokom, si privoščimo samo kakšen požirek. Vsekakor poskrbimo za zadosten vnos tekočine skozi ves dan, a ji ob hrani raje ognimo!



No, na ugledni ameriški kliniki Mayo se s takšno razlago ne strinjajo. Po njihovem ni nikakršnega razloga za skrb, kajti voda, ki jo popijemo med samim prehranjevanjem, zgolj spodbuja prebavo pri delu, pa tudi olajša absorbcijo hranil, saj lahko tekočina pomaga razdrobiti hrano na še manjše delce. Voda pomaga do mehkejšega blata in sploh lažjega odvajanja. 



Pa še tale napotek: kdor se ponoči rad poti in spi v prostoru, v katerem je pretežno suh zrak, naj spije kozarec kakšno uro pred spanjem, da se telo med počitkom ne izsuši preveč. Za dobro prebujanje pa je dobro osvežilni kozarec spiti takoj zjutraj, ko vstanemo iz postelje.