Ne vem, kako je mogoče, da še vedno ne razumejo, da je to povsem napačen način za doseganje ciljev, za katere jim menda gre. Pa čeprav jim med nekaj cilji, ki jih ob vsaki stavki vedno znova navajajo (ureditev pogojev dela itd.) v resnici gre le za več denarja. Za višje plače. Da z drugimi zahtevami, ki jih navajajo kot vzroke za stavko, javnost le zavajajo (nekateri bi rekli, da lažejo), so nas namreč prepričali kar sami. S stavko oziroma grožnjo z njo namreč nehajo takoj, ko dobijo več denarja.
Seveda gre tudi pri tokratni stavki le za višje plače. In to kljub dejstvu, da Finance poročajo, da se je povprečna izplačana zdravniška plača v zadnjem letu že zvišala za 29 odstotkov ali za okoli 1.100 evrov. Fides zdaj za starejše in »višje« zdravnike zahteva še 12 odstotkov višje plače ali dvig njihovih plač za tri plačne razrede. Kar so po mojem vedenju v javnem sektorju največji dvigi plač.
A to za zdravništvo pač ni dovolj. Ker povprečje – tako kot vsa povprečja – namreč prikriva, da so bili tega dviga plač deležni le nekateri. Drugi pa ne. Mlajši bolj kot starejši. In zdaj tisti drugi pač v duhu slovenske egalitarnosti zahtevajo dvig plač tudi zase. In ko/če ga bodo dosegli, se bodo javili tretji, ki v drugem valu ne bodo deležni dovolj velikega dviga plač. In tako dalje. Skratka: nikoli končana zgodba.
V zvezi z zgoraj opisanim dogajanjem čudita najmanj dve stvari ...