Opogumile so se dame, opogumili so se gospodje: vsakdo, ki ga je, najverjetneje v mladosti, doletela bridka izkušnja spolnega nadlegovanja, ki so ji so sledila leta ustrahovanja, ima zdaj priložnost, da se izpove in s prstom pokaže na osebo, ki je nedopustno zlorabila njihovo zaupanje.



Proti Terryju Richardsonu, slovitemu modnemu fotografu, se je takoj po izbruhu obtožb obrnil založniški velikan Condé Nast, ki stoji za uglednimi revijami, kot so Vogue, GQ, Glamour in Vanity Fair: te in še številne druge edicije so namreč odpovedale sodelovanje s slovitim Richardsonom in ne bodo več objavljale njegovega gradiva.



Plaz je sprožil odmeven članek v reviji The Times, kjer so Richardsona poimenovali kar Harvey Weinstein iz sveta mode in modne imperije okrcali, zakaj še vedno podpirajo 52-letnega izprijenca.



Obtožbe proti Richardsonu nikakor niso nič novega, manekenke so pogosto tožile o njegovem nespodobnem vedenju med fotografiranjem: fotograf naj bi svoj vpliv v svetu mode nemarno izkoriščal in nadlegoval mlada dekleta, ki so mu dopuščale nedopustno v strahu, da bo bojkotiral njihovo kariero. Že leta 2013 je po spletu zaokrožila peticija, v kateri je britanska najstnica pozivala zveneča modna imena, naj ne sodelujejo več s spolnim prestopnikom: zbrala je celo 33.000 podpisov, toda zadeva je utonila v pozabo.



Richardson je bil dobro usidran pri številnih modnih oblikovalcih, ki so ga občudovali kot umetnika, ki zmore iz manekenk potegniti neverjetni seksualni naboj. Številni njegovi sodelavci so mu že stopili v bran, češ da je šlo vseskozi samo za način dela, v katerega da so privolila vsa dekleta – in vedno so imela možnost, da opustijo projekt, zatrjuje fotograf. Toda obtožb je zdaj občutno preveč in nova ozaveščenost, ki je že zajela Hollywood, se je očitno dotaknila tudi modnih oblikovalcev: proti spolnemu nadlegovanju se je odločno postavil tudi veliki Valentino in Richardsonu dal nogo.