Prva je bila Italijanka Federica Brignone, Slovensko alpsko smučanje pa kljub temu, da so našim smučarkam tokrat ušle stopničke, slavi nov ekipni uspeh. Slovenske veleslalomistke so najprej odlično opravile prvi nastop v Lienzu.

Tina Robnik je presenetila in vpisala fantastični tretji čas, Ana Drev je bila na sedmem mestu, Meta Hrovat se je iz ozadja pognala na 12. mesto. V finalu so se še naprej trudile, a Robnikova zaradi napake v srednjem delu ni več smučala tako suvereno in na koncu pristala na še vedno odličnem 11. mestu.

Bolje je šlo Drevovi, ki je v finalu pridobila mesto in tako postala šesta, uspeh kariere pa je z osmim mestom dosegla Hrovatova, ki je za italijansko zmagovalko zaostala za 73 stotink sekunde.

V finale se nista uvrstili Ana Bucik s 40. in Neja Dvornik z 51. mestom.

Četrtkova zmagovalka Američanka Mikaela Shiffrin je v današnji tekmi zaradi manjših napak pristala na tretjem mestu, a bo koledarsko leto vseeno končala na prvem mestu skupnega seštevka. Ukanila jo je Brignonejeva, ki se je na najvišjo stopničko zmagovalnega odra pognala s četrtim izhodiščem po prvi vožnji. Za štiri stotinke sekunde je Italijanka premagala vodilno po prvi vožnji Nemko Viktorio Rebensburg, ki je ohranila prvo mesto v seštevku discipline.

Uvrstitev treh Slovenk v prvo enajsterico na veleslalomih prihaja po daljnem letu 1995 kot odlična popotnica za tekmovanje za Zlato lisico, ki bo tokrat 6. in 7. januarja v Kranjski Gori. Na lisičkinem veleslalomu 25. februarja 1995 so takrat namreč blestele štiri Slovenke, Špela Pretnar z drugim mestom, Urška Hrovat s četrtim, Mojca Suhadolc s petim in Katja Koren z 11.