Razmislite o dolgoročnosti vaše odločitve

Pozdravljeni,

postavili ste zelo zanimivo vprašanje, denar namreč pogosto ljudem zamegli um in takrat zabrišejo svoje meje etičnosti. Da se sprašujete o tem, ali imate sploh moralno pravico do denarja pokojnega partnerja, ki je imel odgovornost tudi do družine iz preteklega zakona, pove veliko o vas.

Kar se tiče pravnih vidikov, vam svetujem, da se obrnete na pravnega strokovnjaka. Pišete, da že imate svojega odvetnika, kar je odlično. Naj vas on vodi in vam pomaga pri procesu. Vprašate lahko tudi za njegovo mnenje o etičnosti zadeve, morda je imel v preteklosti že podoben primer in vam bo znal svetovati.

Kako se boste odločili, je seveda povsem vaša stvar, ki bo po mojem mnenju zelo odvisna od tega, kakšen odnos ste imeli s pokojnikom, ali sta se pogovarjala tudi o premoženju oziroma o tem, kaj storiti, če kateri od vaju ume. Pravica do dedovanja po očetu zagotovo pripada otrokom, a ni prav, da na račun tega zanemarite svojo vlogo v pokojnikovem življenju. Bili ste njegova partnerica več kot sedem let pravite, nedvomno ste ga podpirali in mu stali ob strani ter v odnos vložili veliko truda in energije, tudi to ima velik pomen pri končni presoji.

Najverjetneje je pred vami težka bitka, saj se pogosto zgodi, da se tudi v najbolj ljubečih družinah, odnosi skrhajo, ko pride do delitve premoženja. Glede na to, da ste bili posredno preko partnerja del deljene družine, pa se zna situacija še toliko bolj zaostriti, zato bodite pripravljeni na vse in poiščite podporo v svoji družini in prijateljih.

Toplo vam priporočam tudi pogovor s strokovnjakom za odnose, saj na nepristransko mnenje z druge strani (moževa bivša žena in otroci) ne morete računati. S strokovnjakom se boste lahko dotaknili dolgoročnosti vaše odločitve, saj bodo še bolj kot podedovani denar na kakovost vašega življenja vplivale posledice, ki jih bo odločitev imela na vašo vest. Srečno!