Prof. dr. Bojano Beović, infektologinjo, smo si zapomnili iz časa epidemije. Potem se je zavihtela na vrh Zdravniške zbornice Slovenije, temeljnega organa, ki bdi nad zdravjem Slovenk in Slovencev. Kako opravlja svoje izjemno pomembno poslanstvo? Ali res bolj skrbi za zasebno kot javno zdravstvo? Kam plove slovensko zdravstvo? Ali so odgovori osvobajajoči in ali smo v območju varnosti, boste najbolje presodili sami.
Ponovno smo brez ministra za zdravje, državljanke in državljane stanje v zdravstvu zelo skrbi, kako vi vidite to brezvladje in prepogosto odhajanje ministrov za zdravje?
To gotovo ni dobro. Če bi želeli uspešno reformirati slovenski zdravstveni sistem, ki ga res moramo, potrebujemo stabilno stanje, v katerem bi se postopno dogajale spremembe in na koncu pomenile reformo zdravstva. Ne morejo biti zelo radikalne v kratkem času, ker gre za občutljiv sistem, ki pa mora ves čas delovati. Spremembe pa so potrebne, zato je potrebna tudi kontinuiteta ljudi, ki se s tem ukvarja.
V Sloveniji se bomo morali odločiti in dati več sredstev tudi za negovalni kader v domovih za starejše. Negovalnih bolnišnic ta hip nimamo in so to vlogo, po sili razmer, prevzeli domovi za starejše. To odločitev moramo sprejeti in je humana.
Premier Golob je pojasnil, zakaj sta se z ministrom za zdravje Danijelom Bešičem Loredanom razšla, povzemam: »Ugotovil sem, da se razhajava na eni točki, in to je točka pogleda, kako naj zasebna iniciativa v zdravstvenem sistemu deluje znotraj javne zdravstvene mreže. Moje mnenje je, da je to lahko dopolnilo, medtem pa je drugi pogled, tudi Zdravniške zbornice, da je to temelj.« Torej apelira tudi na vas. Je to res vaše mnenje? Zasebno zdravstvo je temelj zdrave države?
Nikoli ni bila ...