Strelski napad v ameriškem nakupovalnem središču
Thorntonska policija je za napadalcem izdala tiralico z opozorilom, da je oborožen in nevaren, v jutru po krajevnem času pa jim je uspelo prijeti 47-letnega Scotta Ostrema
Tiskovni predstavnik policije Victor Avila je sporočil, da je osumljenec ob 18.10 mirno vstopil v trgovino Walmart. »Vstopil je zelo nonšalantno z rokami v žepih, izvlekel orožje in začel streljati. Nato se je obrnil in odšel iz trgovine,« je dejal in dodal, da je šlo očitno za naključno streljanje.
Tovrsten strelski napad ni v ZDA ne prvi ne zadnji, v Ameriki namreč zaradi strelnega orožja vsako leto umre več kot 33.000 ljudi. Kljub številnim žrtvam kongresu ne uspe sprejeti strožje zakonodaje glede lastništva strelnega orožja.
Onaplus
Postanite naš naročnik in si zagotovite dostop tudi do zaklenjenih avtorskih vsebin.