Nadležno, nerodno, nespoštljivo. Kako bi še lahko opisali zamujanje? Hm, strokovnjaki predlagajo – zdravo!

Znanost je namreč potrdila, da takšni ljudje živijo dlje in so bolj ustvarjalni, ker preprosto v mnogo manjši meri doživljajo stres. Kdor je nenehno obremenjen z dogovorjenimi in zastavljenimi termini, živi mnogo manj sproščeno, bolj ga ogroža visoki pritisk in s tem tveganje za možgansko kap ter splošno bolezni srca in ožilja, ter celo večje tveganje za depresijo.



Kdor zamuja, je preprosto bolj optimističen, sanjav in tudi nerealen, a da ni v stiku z resničnim življenjem, je le voda na njegov mlin. Takšni ljudje menijo, da je vse mogoče, da je časa na pretek in da je dan neskončno dolg. Ne podlegajo pritiskom drugih in ne bojijo se posledic morebitne zamude, kar je v resnici velika naložba za zdravje in dobro počutje. Pa tudi uspeh na delovnem mestu in v karieri – večni optimisti po neki raziskavi prodajo kar 88 odstotkov več kot njihovi negativno nastrojeni sodelavci!



Večna želja po popolnosti je prav tako velika ovira za mnoge – nekateri preprosto ne morejo zapustiti doma, če niso prej postorili vseh gospodinjskih opravil, denimo spraznili pomivalnega stroja, obesili perila itn. Tudi takšne skrbi so namreč izjemno stresne, zato je kdaj bolje zamižati na eno oko in si prizanesti z nepotrebnimi obremenitvami.