Slovenski kajakašici sta v zahtevnih razmerah in ob močnem nalivu le stopnjevali ritem in nasprotnicam kazali veliko premoč, do cilja pa sta se že povsem približali branilkama naslova, Nemkama Franziski Weber in Tini Dietze. Na koncu jima je za prvo mesto zmanjkalo 39 stotink, tretjeuvrščeni Poljakinji Anna Pulawaska in Beata Mikolayczyk pa sta za Slovenkama zaostali že dve sekundi. Da je uspeš še slajši, je Ponomarenko Janićeva dodala srebru še eno odličje v posamični konkurenci, osvojila je namreč bron na 200 m.

Še eno priložnost za velik uspeh bodo slovenske športnice imele nocoj: košarkarska reprezentanca do 20 let se je po zmagi nad Francijo z 81 proti 75 uvrstila v finale evropskega prvenstva na Portugalskem, za zlato se bo pomerila s Španijo.

Vesela novica prihaja tudi iz sveta atletike: Luka Janežič je na evropskem prvenstvu za mlajše člane (do 23 let) v Bydgoszczu na Poljskem s časom 45,33 osvojil zlato medaljo na 400 m.