Zgolj dva odstotka zaposlenih Britancev si upa spregovoriti o duševnem zdravju na delovnem mestu, podatek pa je šokiral princa Williama, ki je v Bristolu nedavno podprl novo spletno stran za izboljšanje duševnega zdravja na delovnem mestu. 



Toda jasno je, da se mnogo več zaposlenih spopada z duševnimi stiskami v službi, ki jih onemogočajo ne le pri kakovostnem opravljanju dela, temveč tudi pri preživljanju prostega časa in dragocenih trenutkov s svojimi bližnjimi. To je menda občutil tudi princ William, ko je opravljal zahtevno delo pilota reševalnega helikopterja, je razodel kraljevi: »Veliko občutkov z delovnega mesta sem prinašal domov, a se jih nisem zavedal. Toliko hudega sem videl vsak dan in to preprosto sprejel kot nekaj normalnega. Sploh v zdravstveni stroki so bolečine, poškodbe in žalost del običajnega delovnika. Vse to se nenehno kopiči, ker si nikoli ne damo priložnosti, da bi se otresli bremena.«



Tudi kraljevi so torej zgolj ljudje iz mesa in krvi, poudarja princ William, ki je še poudaril, da v družbi preprosto še ni dovolj podpornih sistemov, na katere bi se lahko stiski obrnili in zanesli, nujno pa je tudi odpraviti stigmo, s katero se spopadajo vsi tisti, ki doživljajo duševne težave, a si o njih ne upajo spregovoriti zaradi strahu pred očitki o šibkosti. »Že sam pogovor lahko občutno pomaga,« je sklenil 36-letni princ, pri tem pa okrcal predvsem moške, ki so še pogosteje kakor ženske preveč zadržani, ko gre za priznanje stiske. Opozoril je še, da je samomor v Veliki Britaniji najpogostejši vzrok smrti med moškimi, mlajšimi od 45 let.