Kot poročajo španski mediji je zagorelo na goratem območju Perdogao Grande, v osrednjem delu države in severovzhodno od Lizbone, po zadnjih podatkih pa so zublji terjali že 61 žrtev, okoli 60 je ranjenih. Kot kaže, je večina ljudi umrla, ko so poskušali z avtomobili uiti z območja, večino trupel so namreč našli v vozilih ali pa v njihovi neposredni bližini. Oblasti trepetajo, da bo žrtev še več.



Zakaj je zagorelo, še ni znano, zaradi visokih temperatur sredi vročinskega vala in močnega vetra pa se je ogenj hitro in nebrzdano širil ter zajelo obsežno območje goratega predela. Oblasti so že začele tudi evakuacijo okoliških vasi. V zadnjih dneh se je živo srebro na Portugalskem dvignilo tudi čez 40 stopinj Celzija, razbesnele pa so se tudi številne suhe nevihte s strelami, ki bi bile lahko prav tako vzrok za požar. Manjši požari so izbruhnili tudi drugod po državi, na terenu je skupno skoraj 3000 gasilcev, ki trenutno obvladujejo štiri večja žarišča. Med gašenjem se je hudo poškodovalo šest gasilcev, dva še pogrešajo.



V reševanje in gašenje se je vključila tudi Španija z dvema letaloma, portugalski predsednik Marcelo Rebelo de Sousa, ki je že pripotoval na prizadeto območje, pa je sočutno nagovoril svojce žrtev in zagotovil, da se vsi pogumni možje z enim najhujših požarov v zadnjih desetletjih bojujejo po svojih najboljših močeh. 

Portugalski so že lansko poletje visoke temperature in pomanjkanje padavin povzročili veliko škode, zaradi požarov je bilo uničenih več kot 100.000 hektarjev zemljišč, umrli so trije ljudje. Zagorelo pa je tudi na območju Makarske: med krajema Tučepi in Podgora na območju Makarske je davi izbruhnil požar, v katerem je po prvih ocenah zgorelo okoli 250 hektarjev nasadov oljk, borovih gozdov in nizkega rastlinja.