Uživam v samozadovoljevanju, z moškim pa me je vedno strah

Sem dekle srednjih let. Že od nekdaj me ni zanimala spolnost. Imela sem več ljubezni a je bila vedno problem spolnost.
Fotografija: Foto: Andrey_Popov/Shutterstock
Odpri galerijo
Foto: Andrey_Popov/Shutterstock


Spoštovani, 

pišem, ker me že dolgo nekaj muči in bi rada to rešila. Zanima me tudi, ali je opisano stanje normalno ali moram kaj spremeniti. Sem dekle srednjih let. Že od nekdaj me ni zanimala spolnost. Imam policistične jajčnike in dlake po obrazu to pomeni, po mojem, moške hormone. Imela sem več ljubezni. Danes me ne zanima skupno življenje z nekom, ker sem raje svobodna. Vedno je bila problem spolnost. Ali sem imela pred njo strah, ali mi ni bilo lepo, ali me je bolelo. Želela sem si jo le včasih. 

Vedno sem vzrok iskala v vzgoji, ki ni bila odprta za te stvari. Danes me je strah tudi, da bi imela spolnost z nekom v hiši staršev, da se ne bi mogla sprostiti. Vidim jo kot nekaj z organi, ki nikoli ne morejo biti čisti, s tem da mi gre na bruhanje pri oralnem seksu, tudi analni je strašno boleč. Spolnih izkušenj imam malo. Že od nekdaj vidim zadovoljstvo v občasnem samozadovoljevanju, z moškim pa me je vedno strah. Ali si zato ne želim rednega partnerja? 

Po drugi strani pa si želim spolno življenje, zdi se mi, da sem veliko prikrajšana, vendar bi mi nekdo moral biti zelo všeč. Ko gledam filme, res samo občevanje, mi ob tem ni lepo, strašno mi je, zgražam se, dolgo ne morem gledati. Mislila sem že, da gre za bolezen HSDD. Ali je to normalno, ali imam zavore in kdo bi mi tu lahko pomagal?


Bralka
Srečno spolno življenje ni samo športni seks

HSDD je zmanjšana želja po seksu pri nekaterih ženskah v meni. Iz vašega pisma pa razbiram, da ste mladi. Kljub temu nimate prave želje po seksu.

Zaradi možnosti hormonske motnje vam priporočam, da najprej razrešite to vprašanje. Če je vzrok v spremenjenem delovanju spolnih žlez, bosta problem rešila z ginekologom oziroma ginekologinjo. Samo majhna spolna sla še ni psihiatrična motnja, če je ne spremljajo še druge težave, denimo depresija, huda anksioznost, psihoza ali kaj podobnega. V tem primeru lahko pomaga psihiater. Če gre za blago obliko nezadovoljstva, bi vam svetovala obisk pri psihologu in psihoterapijo. 

Ko boste srečali moškega, ki bi bil vaš partner v življenju, ne samo pri seksu, boste mogoče doživljali več užitka. Za srečno spolno življenje je pač pomembno, da je med partnerjema ljubezen, ne samo športni seks. Ljudje čedalje bolj kritično in z distanco sprejemajo najrazličnejše medijske informacije, ker opažajo, da se realnost nemalokrat močno razlikuje ali pa je povsem drugačna od propagirane. Zato se ne obremenjujte po nepotrebnem in sprejmite sebe takšno, kot ste. 

Lep pozdrav.

V prodaji