Pari se v prvih mesecih resda veliko več družijo zunaj doma, v restavracijah, na piknikih, družabnih dogodkih, kjer je hrana rdeča nit, zato ne preseneča dodatna teža na začetku zveze, se strinjajo nutricionisti, a po določenem času se vendarle preneha vse vrteti okoli hrane. Kaj je torej razlog, da smo tudi po dolgoletnem in spopolnjujočem razmerju okroglejši kakor v časih, ko smo bili samski? Sploh če so nekatere študije potrdile, da srečni pari jedo in živijo bolj zdravo kakor samski ljudje?



Odgovor je v resnici preprost. Kot je pokazala analiza odgovorov sodelujočih, so tisti, ki so v ljubezni nesrečni ali ne povsem zadovoljni, vitkejši – ker si želijo pritegniti partnerjevo pozornost ali pa očarati koga drugega! Tisti, ki so povsem zadovoljni s svojimi življenjskimi izbirami in ne iščejo drugih možnosti, se s težo ne obremenjujejo, zato običajno niti ne opazijo nabranih kilogramčkov in dejstva, da so zamenjali že kar nekaj oblačil v garderobi.  



Občutek zadovoljstva je tako povezan s pridobivanjem teže, kar je pokazala tudi obsežna avstralska študija: vezani se hitreje redijo od samskih prav zato, ker živijo brez pritiska, da morajo pritegniti nasprotni spol. Dolgoletni partnerji celo raje razvijejo nezdrave navade, kot je sedenje pred televizijo z nezdravimi prigrizki, in niso obremenjeni z oblikovanjem postave ter ohranjanjem telesne pripravljenosti.