19-letna smučarka iz Podkorena je bila v Švici po prvi vožnji na drugem mestu, v finalu pa odločno prehitela Gritschevo, ki je odstopila že v zgornjem delu proge. Bron je osvojila Švicarka Aline Danioth, ki je zaostala 1,25 sekunde, še ena Slovenka Neja Dvornik pa je bila 17., medtem ko sta Žana Ciglic in Andreja Slokar odstopili.

Hrovatova je do medalje prišla le dan po tem, ko je kot favoritinja odstopila v prvi vožnji veleslaloma. Po padcu je odšla v bolnišnico, kjer pa so potrdili, da ni dobila hujše poškodbe, poroča RTV Slovenija. Na mladinskih svetovnih prvestvih je do zdaj slavilo kar 14 Slovencev, kar 29 pa jih je vsaj enkrat stalo na zmagovalnem odru, med njimi seveda najbolj znani Ilka Štuhec, Boštjan Kline, Urška Hrovat, Štefan Hadalin, Žan kranjec in Josef Strobl.