Da se bo kot prva dama zoperstavila nasilništvu na svetovnem spletu in družbenih omrežjih, je napovedala že v predsedniški kampanji leta 2016. Ob začetku prve javne razprave v Beli hiši pa se je najprej morala zoperstaviti kritikom, ki so jo okrcali, češ da bi najprej morala pomesti pred svojim pragom, ko govori o zlorabah internetnih kanalov: njen mož in predsednik ZDA Donald Trump velja za razvpitega uporabnika twitterja, ki prek družbenega omrežja pogosto žali svoje nasprotnike, prav te dni pa je prah dvignila afera facebook, ki je pokazala nedopusten vpliv na uporabnike med zadnjimi predsedniškimi volitvami. 



»Dobro se zavedam, da so ljudje skeptični, ko naslavljam to temo,« je svoj nagovor previdno začela prva dama. »Zaradi moje zaveze spopadanju s tem vprašanjem so me že kritizirali in vem, da se bo to nadaljevalo. Vendar mi kritike ne bodo preprečile, da delam, kar je prav. Edini cilj je pomoč otrokom prihodnjih generacij.« Da je potrebovala dobro leto, da je končno zavihala rokave in začela uresničevati svoje zaobljube, ji prav tako niso pozabili očitati, Melania pa je poudarila, da se bo neomajno bojevala proti spletnemu nasilju, sploh ko ga izvaja nekdo, ki se skriva za drugim imenom. No, njenemu možu tega sicer ni mogoče očitati, saj brezsramno udriha po sogovornikih, kljub temu pa so njegove izjave in napadi pogosto žaljivi in nedopustni. 



O spletnem nasilju je prva dama ZDA sicer že spregovorila septembra lani na zasedanju Generalne skupščine OZN: takrat je pozvala odrasle, naj bodo zgled svojim otrokom pri varni uporabi interneta. Tudi takrat njeni pozivi niso padli na plodna tla, znova je požela kritike, češ da besede iz njenih ust preprosto nimajo prave veljave zaradi ravnanja njenega moža.