Po petdesetem letu najpozneje, seveda, je vzdrževanje telesne pripravljenosti ključno, poleg tega pa je treba občutno omejiti vnos nekaterih živil in dodatkov k jedem. Denimo – soli. Ta neprijazno vpliva na krvni pritisk in zadrževanje vode, posledično pa škoduje srcu, ledvicam, arterijam in možganom! Sol je ravno tako velika ovira pri tistih, ki si prizadevajo shujšati, zato se je treba izogibati številnim škodljivim prigrizkom, kot je čips, salamam in drugim industrijsko predelanim mesnim izdelkom, siru, zamrznjeni hrani, pici in celo nekaterim kosmičem! 



Slanina naj bo resnično občasna pregreha, in to v zelo skromnih količinah, v njeno družbo spadajo še meso, jajčni rumenjak, sončnično in sojino olje, margarina in cvrtje: vsemu temu nevarno primanjkuje maščobnih kislin omega 3, kar je nevarno ne le za pojav debelosti in srčno-žilne težave, temveč tudi vnetje sklepov. Verjetno je dovolj zgovoren podatek, da kar tretjina odraslih Američanov trpi zaradi artritisa.



Sladkorju se po večini izogibamo zaradi boja proti odvečnim kilogramom, kar je sicer povsem upravičeno, a to je le delček zgodbe. Znanstveniki ugotavljajo, da prepogosto uživanje slaščic pa tudi kruha usodno vpliva na staranje, saj telo sladkor pretvarja v glukozo, preveč te pa lahko sproži sladkorno bolezen. Že sam  diabetes je skrajno neprijetna tegoba, a lahko povzroči še druge težave, denimo s srcem in ožiljem ter ledvicami, povrhu pa slabo vpliva na kosti in kožo ter telesu pogosto odvzame mladostno svežino. Verjetno je odveč opozorilo, a vendarle: če se izogibamo sladkorju, tudi gazirane pijače niso naše prijateljice.



Kaj pa vino? Kozarček ali dva sta občasno dopustna, seveda pa se primernost količine razlikuje od posameznika do posameznika. Najzanesljiveje je, da se vsekakor odpovemo tretjemu kozarčku in tako preprečimo morebitno škodo organizmu in videzu ter seveda razvoj odvisnosti.