Nič več črnih koz
Odpri galerijo
Foto: Shutterstock
Leta 1979 oznanijo, da je virus črnih koz, po nešteto smrtnih žrtvah skozi zgodovino te zelo nalezljive bolezni, končno izkoreninjen. Virus je nazadnje izbruhnil jeseni 1977 v somalijskem mestu, vse bolnike pa so izsledili, jih cepili in budno opazovali dokler niso ozdraveli. Zloglasni virus sicer še vedno hranijo v ameriškem in ruskem laboratoriju, če bi ga spustili nad človeštvo, pa bi lahko sprožil novo epidemijo med ljudmi rojenimi po in v poznih 80. letih prejšnjega stoletja. Takrat so namreč prenehali z obveznim cepljenjem.
Onaplus
Vam je bil članek všeč? Podprite nas z naročnino in pridobite dostop do ekskluzivnih vsebin – že od 7,99 € na mesec.