Ah, to vreme!

Pravzaprav ni vreme nič krivo; je, kakršno je. Napako delamo, ko mu trmasto kljubujemo z oblačili. Bodisi pretankimi, bodisi preozkimi. Denimo, na hladen deževen dan se tako ne ubadamo s tem, da bi se bilo treba primerno obleči in obuti, ampak trmasto odkorakamo pod jokajoče nebo v obutvi in oblačilih, ki so zlahka premočeni. Potem po možnosti počakamo, da se vlažni lasje in nogavice posušijo kar na nas. Kot pika na i še malce postojimo na kakšnem krasnem prepihu, pa smo tam! Au.



Oprijeto in nič drugače

Elegantni oblačilni kosi, katerih kroj skoraj kot druga koža sledi liniji telesa, so zlasti na skladni postavi videti odlično, a kdor pretirava, bo spet v škripcih. Še sploh, če stavi na umetne, sintetične materiale. Iz teh je pogosto sešito tudi spodnje perilo. Predvsem tangice so pravi strup za vagino, saj po ozkem delu tkanine bakterije še posebno veselo potujejo od luknje do luknje. Na splošno zelo tesna oblačila, kot so kavbojke, med kožo in materialom ustvarijo idealno vlažno in toplo področje za razvoj bakterij. Raje posezimo po perilu iz bombaža in svile ter bolj ohlapnih, zračnih hlačah in krilih. Tudi v takšnih smo lahko privlačni – morda še bolj!



Juhu, prigrizki!

Druženje s prijatelji, medtem ko klepetamo, si ogledamo kakšen dober film, se krepčamo s kokicami, čipsom in drugimi slanimi prigrizki ter osvežilnimi pijačami, je zabavno in sproščujoče. Drži, a če hkrati ne pijemo veliko navadne vode, lahko tam spodaj kmalu pričakujemo prvo bolečino, ki opozarja, da do lastnih ledvic in mehurja nismo najprijaznejši.



Lenobnost po seksu

Takoj po intimnih užitkih s svojim dragim se je tako lepo še malce pocrkljati in neobremenjeno pomeniti o tem in onem. Navadno ni nič hudega, če to počne on, ženska, ki ima težave z mehurjem, pa naj se čim prej po spolnem odnosu odpravi na stranišče na malo potrebo, da tako v kali prepreči morebitna vnetja. Nujno se vedno obrišimo od spredaj nazaj proti zadnjični odprtini. Toaletni papir naj ne bo odišavljen. Prav tako si je priporočljivo spolovilo umiti z ne pretoplo vodo, pri čemer se izogibajmo agresivnim milom. Tudi peneča kopel ni najbolj pameten obred po ljubljenju, saj lahko izzovemo dodatno kemično draženje sluznice. 



Čaj je le za pitje

Ne drži. Sedenje nad prevretkom iz zdravilnega zelišča, najbolje žajblja ali kamilic, ki delujejo antiseptično, preverjeno pomaga, ko nas skeleče bolečine že obiščejo. Vneto spolovilo preprosto izpostavimo čim bliže zdravilni pari. Treba je paziti le, da se ne poparimo oziroma zdrsnemo v krop, zato ta tehnika zdravljenja ni priporočljiva za posebno nerodne. 



Samo še eno kavico bi!

Ne, pa ne bomo! Večja količina kav, pravih čajev ali drugih pijač s kofeinom na dan, ko po možnosti tudi slabo jemo, je znana kot ena od glavnih sprožilk okužb urinarnega trakta. Prav tako moramo v izogib dehidraciji popiti vsaj deset kozarcev vode dnevno, ne omahovati z odhodom na stranišče in zaužiti najmanj pet različnih svežih živil iz skupine zelenjave in sadja, polne antioksidantov.